Album

anna-k-svetlo-album

Vždycky se budeme znát

Co mi za to dáš

Až mě zachráníš

Po dvou vteřinách

Milá

Děti krásy

Nebezpečná

V malinách

Pyramida boha Slunce

Prokřehlá

Hold a Little Place

Nejnovější album Světlo vzniklo v již osvědčeném tandemu Anny K. a jejího životního partnera Tomáše Varteckého. S jednou skladbou přispělo legendární duo Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř a na několika aranžích se podílel i Jan P. Muchow, který stál za přelomovou nahrávkou Anny K. Nebe.

„Světlo nejvíc vystihuje moje současné rozpoložení. Na podzim jsem začala kvůli StarDance trénovat tanec a přestože jsem po těch nekonečných trénincích téměř lezla po čtyřech, cítila jsem, že se začínám vynořovat na světlo z tunelu, ve kterém jsem po mnoho let žila. I o tom ty písničky jsou. A mimochodem, moje jméno Luciana v latině znamená něco jako zářící nebo světlá,“ říká Anna K.

Písničky na albu podle ní nejsou jen optimistické. „Ani nic převeselého či depku nehledejte. Spíš mám ráda melancholii a dramatičnost, miluju písničky dojemné tak, že se mi stahuje krk, když je zpívám.“

Jedenáct skladeb, které díky velkému stylovému rozptylu oscilují mezi písničkářstvím, elektronikou, rockem i šansonem, zdobí také několik hostů. Kromě Jaroslava Uhlíře na piano je to zpěvák Robert Kodym v duetu Milá nebo členové britské kapely Reef.

Finální mix a supervizi měli na starosti britští producenti Steve Lyon (The Cure, Paul McCartney, Depeche Mode…) a Jay Reynolds (The Strypes, Ella Eyre, McFly…). Album vyšlo u vydavatelství BrainZone.